В Афганістані школяркам від 12 років заборонили співати перед чоловіками

11 марта, 2021 23 :19

Міністерство освіти Афганістану заборонило ученицям, яким виповнилося 12 років, співати на заходах перед чоловіками. Лист, у якому йшлося про рішення Міністерства освіти, опублікувало видання Ariana News, згодом інформацію підтвердила речниця міністерства афганському виданню Tolo. Про це пише «Громадське«.

Нове правило поширюється на приватні та державні школи в усіх провінціях країни. Дівчатам дозволять співати на публічних заходах, лише якщо всі присутні — жінки.

У Міністерстві заявили, що таке рішення ухвалили через скарги від батьків та учнів через «велике навантаження у школі».

DW із посиланням на Kabul Now пише, що також заборонять чоловікам навчати дівчат співати. Директори шкіл будуть відповідальні за дотримання заборони.

У соцмережах розкритикували рішення Міністерства. Журналістка Ручі Кумар висловила побоювання, що влада країни наслідує політику «Талібану» та обмежує права жінок.

Деякі користувачі писали, що міністерка освіти Афганістану Рангіна Хаміді називала себе захисницею прав жінок.

«Я чув, що Ви були одним із головних голосів афганських жінок. Але я не знав, що Ви будете використовувати свій голос, щоб зупинити голос молодих афганських дівчат», — написав один із користувачів у Twitter.

Частина користувачів підтримала рішення, вказавши, що батьки хочуть убезпечити своїх дітей та запобігти домаганням. Натомість такі коментарі теж критикували, стверджувавши, що заборона співати не припинить домагання, передає DW.

Незалежна комісія з прав людини в Афганістані також відреагувала на рішення міністерства. Там заявили, що право на освіту, свобода вираження поглядів та доступ до мистецтва є основними правами всіх дітей, незалежно від їхнього віку чи статі.