Ляшко затвердив, що поховання померлих від ковіду в щільному пакеті або кремація тіла не є обов’язковими

13 марта, 2021 17 :53

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко запернив, що для померлих від ковіду кремація та поховання тіла в щільному пакеті не обов’язкові.

Про це він написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

«Бачу чимало публікацій у засобах масової інформації та соцмережах про, подекуди, дикунські речі, які відбуваються під час поховань померлих від ковіду. Відповідно до діючих правил та рекомендацій від МОЗу щодо безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби (COVID-19) люди мають можливість попрощатися, забрати тіло та поховати рідних за звичайною процедурою, але з обов’язковим дотриманням усіх необхідних заходів безпеки», — пише Ляшко.

Постановою № 44 про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби прописано, що лише за наявності надмірного виділення біологічних рідин з тіла померлого, його ховають у щільному пакеті, щоб уникнути інфікування збудником коронавірусної хвороби.

«Якщо дотримуватися усіх прописаних норм та правил при похованні та безпечному поводженні із тілами померлих проблем не має виникати», — запевняє головний санітарний лікар країни.