В Україні готелі знову зможуть отримувати зірки

16 марта, 2021 10 :28

Перше засідання Комісії із встановлення категорій готелям та іншим об’єктам відбудеться 16 березня і буде транслюватися онлайн на офіційній Фейсбук-сторінці Агентства розвитку туризму України. Про це повідомляється в Телеграм-каналі Державного агентства розвитку туризму України (ДАРТ).

Напередодні затверджено новий склад Комісії, до якого увійшли представники ДАРТ, МКІП, Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, представники громадськості, спеціалісти готельної та туристичної галузей.

“Маємо 75 заявок від готельєрів на визначення категорій, іншими словами — присвоєння зірок. Зараз такі категорії з п’яти тисяч закладів розміщення в Україні мають не більше двохсот. Велика частина заявок подана вперше, у частини учасників ринку вже закінчується строк дії ліцензій, деякі потребують категоризації для відкриття гральних закладів”, — зазначає голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів.

Також паралельно запрацювала Комісія з апеляцій, яка буде розглядати скарги на рішення Комісії з категоризації, якщо суб’єкт розміщення не погодиться з її висновками.

“Нашою метою було законодавчо закріпити якісні зміни і запустити роботу Комісії з принципово новими, прозорими підходами до аналізу і затвердження заявок. Категоризація закладів розміщення — це насамперед відповідність стандартам, підвищення якості сервісу, і, як наслідок, отримання нових можливостей для залучення туристів”, — зазначає міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.