У Миколаєві знову мітингують працівники нефрології обласної клінічної лікарні: вимагають створення окремого КНП

16 марта, 2021 12 :18

У Миколаєві біля будівлі облради пройшов нечисленний мітинг лікарів Центру нефрології та діалізу КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня». Вони вимагають відділити їхнє відділення від лікарні, створивши окреме КНП.

Про це повідомляє кореспондент видання MyCity.

Нагадаємо, це вже не перший мітинг лікарів нефрології. Минулого разу вони виходили на протест у вересні минулого року. Тоді вони також вимагали відділити їх від лікарні, а також виплатити 300% за роботу з коронавірусними хворими.

За словами завідуючої відділенням гемодіалізу та нефрології Тетяни Костиненко, коронавірусні доплати їм не повернули, і зараз лікарі працюють на мінімальну зарплатню. Вони вважають, що у разі створення окремого КНП, медики зможуть краще надавати допомогу хворим, і отримувати гідну заробітну платню.

 «Ми виходимо з ініціативою, щоб виділитися в окрему структуру – спеціалізовану лікарню – КНП діалізу та нефрології, тому що не бачимо розвитку у складі цього закладу (КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня» — прим. кор.). Так виділився Київ, зараз Харків виділяється, щоб ця структура розвивалася. У нас нічого не змінилося, ми так само працюємо за «мінімалку. […] «Ковідних» ми не одержали, хоча так само звертались до депутатів обласної ради минулого скликання, і до Ганни Замазєєвой, вона в курсі ситуації.», — розповіла Костиненко.

За її підрахунками, обласна лікарня у минулому році не витратила 20 мільйонів гривень держфінансування.

 «З першого квітня (2020 – прим.) по перше квітня (2021) лікарня одержала 52 мільйони, витратила на все: на медикаменти, на витратний матеріал, на обстеження, на пацієнтів, і залишилося в лікарні 20 мільйонів гривень, тобто вони не витрачені на послугу», — додала лікар.

Пізніше до мітингарів вийшла голова облради Ганна Замазєєва, яка розповіла, що з цього приводу Костиненко запрошували на обласну комісію з питань охорони здоров’я, проте лікар на неї не прийшла, тому проблему не розглядали. Голова знову запросила лікарів на комісію, на що ті пообіцяли прийти.