В Миколаївській області ліквідували Державну інспекцію з охорони пам’яток культури
16 марта, 2021 18 :45
В Миколаївській області ліквідували Державну інспекцію з охорони пам’яток культури. Тепер вона підпорядкована у складі відділу Миколаївському обласному краєзнавчому музею. Таке рішення прийняли депутати в ході засідання сесії миколаївської облради VIII скликання, 16 березня, — повідомляє кореспондент MyCity.
Нагадаємо, MyCity писав, що Державну інспекцію з охорони пам’яток культури в Миколаївський області як структуру збираються підпорядкувати Миколаївському обласному краєзнавчому музею шляхом реорганізації в науково-методичний відділ, який і буде розробляти облікову документацію.
Подібна практика реорганізації інспекції успішно проведена в Волинській, Рівненській та Хмельницький областях. Паралельно з Миколаївською, проходить ліквідація інспекції в Запорізькій і Херсонській областях. Основний аргумент такого рішення — роздутий штат — 17 осіб.
Депутат облради Тетяна Деркач єдина, хто висловилась серед депутатського корпусу проти реорганізації.
«Відношення до пам’ятників культури у нас на Миколаївщині — це дуже важливе питання і якщо мали місце якісь фінансові порушення в роботі цієї інспекції, варто було би просто навести лад у цій справі. Але ліквідувати Державну інспекцію я категорично проти і пропоную депутатам не підтримати це рішення. Інспекцію залишити», — заявила вона.
Депутат Антон Табунщик зазначив, що мова йде не про ліквідацію, а про реорганізацію.
«Те положення, яке регламентує діяльність інспекції — не відповідає законодавству. Йде мова не про ліквідацію інспекції, а про її реорганізацію».
Віталій Бойченко — в.о. начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА зазначив в свою чергу, що реорганізація інспекції у відділ стимулює ефективність її роботи.
«Навпаки ми залишаємо тих науковців, які працюють на базі державної інспекції — 4 особи, які працюють на сьогодні. Вони без якихось повноважень. Якщо ви приймете рішення, це будуть люди, які зможуть повноцінно займатися науковою і методичною роботою зі збереження культурної спадщини на території області». — зазначив він.
В результаті «за» проголосували 40 депутатів, лише один був проти, один утримався.