Ватикан відмовився благословляти одностатеві шлюби

16 марта, 2021 21 :24

Католицька церква не може благословити одностатеві союзи. До такого висновку прийшла Конгрегація доктрини віри, пише «Дзеркало тижня» з посиланням на Vatican News.

У Ватикані однозначно дали зрозуміти, що Церква продовжує вважати шлюбом виключно союз чоловіка і жінки, а одностатеві відносини — гріхом. При цьому Церква не відкидає представників ЛГБТ-спільноти, і люди, котрі перебувають в одностатевих союзах, можуть отримувати благословення окремо.

«Не дозволено давати благословення взаєминам або партнерствам, навіть стабільним, що включають сексуальну активність поза шлюбом (тобто поза нерозривним союзом чоловіка і жінки, відкритого в самому собі для передачі життя), як у випадках із союзами між людьми однієї статі», — йдеться в рішенні Конгрегації, опублікованому в понеділок, 15 березня.

При цьому доктрина віри не виключає благословення ЛГБТ-людей, які «виявляють волю жити у вірності з Божим настановами». Однак будь-яка форма благословення з метою визнання одностатевих шлюбів визнається недопустимою.

«Бог сам ніколи не перестає благословляти кожного зі своїх дітей в цьому світі, тому що для нього ми більш важливі, ніж всі гріхи, що ми можемо вчинити. Але він не благословляє і не може благословити гріх», — підкреслили у Ватикані.

Відзначимо, що раніше Папа Римський Франциск висловлювався з підтримкою гомосексуалів.

 «Гомосексуали мають право на сім’ю. Вони чада Божі і мають право на сім’ю. Ніхто не повинен бути відкинутий або страждати через це. Потрібно створити закон про цивільному союзі. Тоді вони будуть перебувати під юридичним захистом», — заявляв понтифік в документальному фільмі Francesco, прем’єра якого відбулася в жовтні минулого року.

Франциск також заявляв про підтримку одностатевих цивільних союзів, коли був архієпископом Буенос-Айреса.