В Японії покарали держслужбовців, які на 2 хвилини раніше завершували робочий день

16 марта, 2021 22 :24

Сімох співробітників міського управління освіти Фунабасі (Японія) покарали за те, що вони з травня 2019 року по січень 2021-го йшли з роботи на дві хвилини раніше, щоб встигнути на автобус. Про це вказано в заяві управління освіти, пише «Громадське» з посиланням на Sora News.

Там вказують, що співробітники залишали робочі місця о 17:13, щоб встигнути на автобус о 17:17. А в табелях вказувався час виходу з роботи — 17:15. Держслужбовці поспішали, тому що наступний автобус приходить тільки за пів години.

Держслужбовцям оголосили догану. Співробітниця, яка вносила в табелі неправильний час, протягом трьох місяців буде отримувати знижену зарплату на рівні 9/10. Управління планує таким чином утримати 137 тисяч єн (34,6 тисячі гривень) як компенсацію.

Японці висловили співчуття покараним працівникам. Мовляв, держслужбовці наразі не можуть мати гнучких режимів роботи — їм слід поговорити з профспілкою про зміну робочого часу або про перехід на гнучку систему часу.

«Скільки компаній платять точно щохвилини? В такому випадку співробітники, які працюють одну хвилину понаднормово, повинні отримувати за неї гроші», — обурилися громадяни.

Також японці вказують, що було б непогано, якби управління освіти домовилося про мінімальну зміну розкладу руху автобусів, і ті приїжджали б трішки раніше.