Депутати підтримали створення в Миколаєві дендрологічного парку «Дружба»

17 марта, 2021 10 :49

Депутати Миколаївської обласної ради одностайно проголосували за створення на території найбільшого парку міста «Дружба» — дендрологічного парку—пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення. Таке рішення вони прийняли в ході засідання сесії миколаївської облради VIII скликання, 16 березня, — повідомляє кореспондент MyCity. 

На голосування народних обранців виносилось відповідне звернення депутата, голови постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони довкілля та туризму Алли Ряжських.

«У 1993 році рішенням 19 сесії 21 скликання Миколаївської обласної ради народних депутатів від 21.12.1993 р. № 12 територію парку «Дружба» було зарезервовано для створення об’єкту природно-заповідного фонду – парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення. Вже 28 років це рішення не мало подальної реалізації», — повідомила Алла Ряжських.

Наразі існує суспільний запит на створення на території  «Дружби» дендрологічного парку, — повідомила вона. І зазначила, що Миколаївська область єдина, що не має ані ботанічного саду, ані дендропарку. Статус дендропарку дозволить області створити спеціальний суб’єкт для подальшого розвитку цієї території.

«На сьогодні актуальність цього питання ще більш велика, але враховуючи, що майже 30 років нічого не робилося в цьому напрямку, то за результатами чисельних нарад із спільнотою, мешканцями Миколаєва та області, фахівцями у галузі екології, природно-заповідного фонду, існує суспільний запит на продовження цього курсу, із створенням на цій території дендрологічного парку. Згідно зі ст. 5 Закону України Про Природно-заповідний фонд, рішення про створення та організацію території природно-заповідного фонду місцевого значення приймає обласна рада».

Планується, що територія майбутнього дендрологічного парку «Дружба» стане місцем культурного відпочинку громадян, туристичним магнітом, де можуть проводитися яскраві фестивалі. Зелені насадження є нейтралізатором шкоди, яку завдає екології області промислова та побутова забрудненність, — зазначила Алла Ряжських.

«Фінансування проекту створення та організацію відповідної теріторії об’єктом природно-заповідного фонду-дендрологічного парку передбачені в прийнятій комплексній програмі охорони довкілля. Підтримка парку — це наша спільна справа, за яку нам не буде соромно», — підсумувала вона.

Нагадаємо, що в парку «Дружба» фіксували незаконну вирубку дерев.