Від сьогодні в Україні зросли штрафи за порушення ПДР: вони стосуються і пішоходів

17 марта, 2021 17 :24

З 17 березня в Україні набрали чинності нові штрафи за порушення правил дорожнього руху.

Тепер мінімальний штраф для водіїв складатиме до 510 гривень.  Зокрема, для водіїв авто мінімальний штраф підвищується до 510 гривень. Покарання передбачено: за непристебнутий ремінь; відсутність шолома у мотоцикліста; неосвітлений номерний знак; розмову по телефону за кермом без гарнітури; порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону.

Водіння у стані алкогольного сп’яніння загрожуватиме штрафом у 17 тис. грн з позбавленням водійських прав на рік. До цього сума штрафу за перший випадок водіння «під градусом» складала 10 тис. 200 гривень. За повторне порушення протягом року – 34 тис грн з позбавленням прав на три роки, втретє – штраф 51 тис грн, позбавлення прав на 10 років і конфіскація транспортного засобу.

За втечу з місця ДТП та перевищення швидкості в населених пунктах більш ніж на 50 км/год штраф зросте з 255 грн до 3,4 тис грн. За ненадання переваги в русі авто «швидкої», поліції або аварійній службі штраф підвищать з 510 до 680 грн.

Їзду без прав каратимуть штрафом у 425 грн. Раніше позбавлених прав водіїв будуть штрафувати на 20,4 тис грн.

Також закон встановлює й штрафи для пішоходів. Людей, які переходять дорогу в недозволеному місці, штрафуватимуть на 255 грн, за порушення ПДР велосипедисти повинні будуть заплатити штраф у 340 грн. За ці ж порушення, вчинені в нетверезому вигляді – 680 грн, за створення аварійної ситуації – 850 грн.

Окрім того, тепер поліцейським дозволили використовувати автомобілі без спеціальних позначок, розпізнавальних знаків чи написів.