Японія готова взяти участь у міжнародних військових навчаннях «Сі Бриз-2021», — Таран

18 марта, 2021 21 :31

Міністр оборони України Андрій Таран провів зустріч зі своїм колегою з Японії Нобуо Кіші, на якій японська сторона підтвердила наміри взяти участь у міжнародних військових навчаннях «Сі Бриз-2021».

Про це пишуть на сайті Міноборони.

«Ми домовились про проведення другого раунду українсько-японських консультацій з питань безпеки на рівні високих представників Міністерств оборони та закордонних справ двох країн у форматі «2 на 2» восени 2021 року. Також розглянули можливість організації обміну досвідом військовослужбовців двох країн, зокрема, Сухопутних військ та Сил Спеціальних операцій. Зрештою, японська сторона підтвердила залучення представників Сил самооборони Японії до багатонаціональних навчань на території України «Сі Бриз-2021» та висловила готовність долучитись до навчань «Спільні зусилля-2021», – повідомив Андрій Таран.

Очільник українського оборонного відомства ще раз наголосив, що наші країни солідарно дотримуються принципу непорушності міжнародно визнаних кордонів, та запевнив, що Україна поділяє позицію Японії щодо вирішення територіального питання на основі декларації 1956 року, а також необхідності гарантування вільного та безпечного судноплавства у всіх водах відповідно до міжнародних угод.