Іспанія дозволила робити евтаназію важкохворим

20 марта, 2021 23 :28

Іспанський парламент узаконив евтаназію для важкохворих пацієнтів. Ця країна стане четвертою в Європейському Союзі, де дозволена така процедура. Про це повідомляє «Громадське» з посиланням на RTE.

Так, під час остаточного голосування закон підтримали 202 депутати, 141 парламентар виступив проти. До ухвалення цього документа за допомогу комусь піти з життя загрожувало до 10 років позбавлення волі.

«Сьогодні важливий день: ми наближаємось до визнання прав людини. Ми наближаємось до більш гуманного і справедливого суспільства», — сказала міністерка охорони здоров’я Кароліна Даріас.

Новий закон набуде чинності через три місяці. Цей термін передбачений для того, щоб створити регіональні комітети, які будуть переглядати заявки на проведення процедури.

Водночас проти легалізації евтаназії виступили ультраправі та представники релігійних спільнот. Зокрема ультраправа партія VOX заявила, що оскаржуватиме закон в Конституційному суді.

Однак більшість іспанців підтримують нововведення. Так, за даними опитування 2019 року, 90% громадян мають позитивну думку щодо декриміналізації евтаназії.

Закон дозволить просити евтаназію будь-кому, хто страждає «серйозним або невиліковним захворюванням», яке є хронічним або робить людину недієздатною. Зазначається, що таким чином хворий зможе уникнути «нестерпних страждань».

Крім того, пацієнт має бути громадянином Іспанії або законним жителем країни. Він має бути «повністю обізнаним і освідомленим» під час подачі запиту евтаназії (його потрібно подавати двічі з інтервалом у 15 днів). А ще закон дозволить медичним працівникам добровільно відмовлятися від організації цієї процедури.

Нагадаємо, раніше у Європейському Союзі евтаназію для важкохворих легалізували Люксембург, Бельгія та Нідерланди.