Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Десятки бойових кораблів, авіація, безпілотники: що чекає на масштабних військових навчаннях Sea Breeze 2021 на Півдні України

20 марта, 2021 12 :45

Учасники головної конференції з планування навчання Sea Breeze 2021, що відбулась в Одесі, вирішили, що до цьогорічного міжнародного навчання буде залучено понад 30 кораблів, морську піхоту України та США, а також безпілотні авіаційні комплекси Bayraktar TB2. Про це повідомляє АрміяInform із посиланням на заступника командувача ВМС ЗС України Олексія Доскато.

«Усі елементи навчання Sea Breeze 2021 сплановано та буде відпрацьовано відповідно до стандартів та процедур НАТО. Військовослужбовці українських ВМС спільно з партнерами виконуватимуть завдання у морі й повітрі, на суші та під водою. До навчання плануємо залучити 29 країн-членів НАТО та партнерів. Цього року передбачається значне збільшення складу сил та засобів берегового компонента, зокрема зі складу морської піхоти України та США, велика кількість броньованої техніки і артилерії, — зазначив капітан 1-го рангу Доскато.

За його словами, цьогоріч передбачається значне збільшення складу сил та засобів берегового компоненту, зокрема, зі складу морської піхоти України та США, велика кількість броньованої техніки та артилерії. До повітряного компоненту планують залучити літаки та гелікоптери з американської сторони та з боку української морської авіації, Повітряних сил ЗСУ, Державної прикордонної служби, а також безпілотні авіаційні комплекси.

Багатонаціональне навчання Sea Breeze-2021 відбудеться влітку поточного року у північно-західній частині Чорного моря та в Миколаївській, Херсонській, Одеській областях. Його метою є підвищення рівня взаємосумісності підрозділів ВМС України та США і держав-партнерів НАТО під час виконання спільних завдань щодо сприяння безпеці цивільного судноплавства в Чорноморському регіоні з залученням морського, повітряного, берегового та водолазного компонентів.

Торік метою навчання було підвищення рівня взаємосумісності підрозділів ВМС ЗС України, ВМС США, країн-членів НАТО та держав-партнерів під час виконання спільних завдань задля підтримання морської регіональної безпеки та забезпечення стабільності в Чорноморському регіоні.

Навчання серії Sea Breese – багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України починаючи з 1997 року відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво в галузі оборонних та військових відносин між Міноборони США і Міноборони України від 1993 року. Співорганізаторами навчань виступають Україна та США.

Фото: armyinform