Указ Путіна про заборону володіти землею — юридично нікчемний, — Міністр закордонних справ

20 марта, 2021 14 :50

Указ президента Росії Володимира Путіна, який забороняє іноземцям, в тому числі українським громадянам, володіти землею в тимчасово окупованому Криму, юридично нікчемний і не матиме правових наслідків для України, заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, — повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Указ президента РФ №201 юридично нікчемний і не матиме правових наслідків для України. Після відновлення суверенітету нашої держави в Криму порушені права законних власників на земельні ділянки будуть відновлені», — заявив він.

За його словами, заборона володіти землею в більшості районів Криму йде в руслі російської політики утисків, дискримінації та витіснення громадян України з тимчасово окупованого півострова.

«У гірших традиціях своїх історичних попередників керівництво Росії фактично продовжує русифікувати Крим», — додав Ніколенко.

Речник МЗС зазначив, що Росія в черговий раз демонструє зухвалу зневагу засадничими нормами і принципами права, в тому числі і міжнародного.

«Такі дії не залишаться без належної оцінки міжнародного співтовариства. Позбавлення українців права власності на земельні ділянки в Криму буде у фокусі уваги Кримської платформи і її інавгураційного саміту в цьому році», — запевнив він.

20 березня на території тимчасово окупованого Росією Криму вступив в силу указ президента РФ про заборону іноземним громадянам володіти землею на півострові.