В Миколаєві з середи вводять локдаун: список обмежень

21 марта, 2021 13 :00

Миколаївська область стрімко наближається до «червоної зони». По деяким показникам, вона вже практично їй відповідає. Але офіційно місто поки лишається в «помаранчевій зоні». Відтак через складну ситуацію обласною комісією ТЕБ та НС був прийнятий ряд заходів по посиленню карантину. Про це повідомив на власній сторінці голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім. Обмеження вступають в силу  з середи, 24 березня і будуть діяти до 4 квітня включно, — повідомляє MyCity.

«Все дуже погано, ми впевнено йдемо до “червоної зони”. По одному із показників місто вже там — це заповненість кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 впродовж останніх семи днів на 100 тисяч населення – 101,15 (при допустимому не більше ніж 60 на 100 тис. населення). З такими темпами інший показник буде подолано найближчими дням і ми увійдемо у «червону зону». Це завантаженість ліжок, забезпечених медичним киснем. На сьогодні — це 64,72% при допустимому — не більш як 65%. Тому ми щойно провели позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації. На ній також був присутній міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич. Це спільне та виважене рішення задля здоров’я кожного із нас», — повідомив Кім.

Комісія вирішила, що в області буде заборонена:

 •  Робота закладів культури, а саме кінотеатрів, театрів, музеїв, концертних залів і так далі;
 •  Робота торгово-розважальних центрів, крім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів, магазинів з продажу засобів гігієни і побутової хімії;
 •  Проведення релігійних богослужінь, якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 м2 на 1 людину;
 •  Проведення масових заходів розважальних, спортивних, культурних і так далі;
 •  Присутність глядачів на спортивних змаганнях.
 •  Заклади громадського харчування працюватимуть виключно на винос;
 •  Працюватимуть – за дотримання суворих норм та без роботи кафе – автозаправочні станції;
 •  Перукарні, салони краси працюватимуть за попереднім записом. Як і фітнес та спортивні зали — але без групових занять;
 •  Працюватимуть дитячі садочки. Школи після канікул повернуться до навчання – але дистанційно;
 •  Усі підприємства та організації бюджетної сфери переходять на дистанційну роботу;
 •  Приватний бізнес також повинен максимально перейти на дистанційну форму роботи. Окрім підприємств критичної інфраструктури;
 •  Великим продуктовим магазинам рекомендовано вести обмеження для громадян похилого віку, шляхом введення “спеціальних годин відвідування”.

Громадський транспорт працюватиме в звичному режимі. З дотриманням суворих норм перевезення пасажирів та маскового режиму. Із заповненістю місць для сидіння на 50%. Проте місту рекомендовано оновити електронні перепустки для працівників критичної інфраструктури та інших необхідних працівників, в разі введення обмежень для роботи громадського транспорту.

Діяльність ринків. Їм дозволено працювати до наступної неділі. Проте на цьому тижні будуть проводитись постійні рейди із залученням фахівців Держпродспоживслужби та Національної поліції України. І у разі недотримання карантинних вимог — ринки будь-якої форми ми також закриємо з понеділка 29 березня.

«Щодо діяльності розважальних закладів, які системно порушують карантині обмеження. Будемо жорстко, в рамках чинного законодавства, реагувати на вашу діяльність. Я буду всіляко підтримувати поліцію та інші органи перевірок. Ми зробимо максимально все, щоб їх робота була припинена. На цей момент обмеження стосуються лише міста Миколаєва, в разі погіршення ситуації в області будуть прийняті відповідні рішення. Ще раз звертаюсь до кожного із вас — ситуація дуже погана, щодня є смерті.  Ми це робимо, щоб призупинити хворобу, щоб не вводити повний локдаун. Прошу віднесіться до цього із порозумінням. Від цього залежить здоров’я кожного із вас та ваших близьких», — зазначив губернатор.

Зазначимо, що станом на 10:00 21 березня в Миколаївській області зареєстровано 353 нових випадки COVID-19, з них в обласному центрі — 240 випадків.