Україна відкинула пропозиції Росії щодо Донбасу

21 марта, 2021 18 :50

Україна не може погодитися на пропозиції заступника голови адміністрації президента Росії Дмитра Козака ні за яких умов. Про це сказано в листі глав ОП України Андрія Єрмака до нормандських радників, повідомляє Європейська правда.

Українська сторона уважно ознайомилася з пропозиціями Козака і здивована «своєрідною інтерпретацією результатів останньої відеоконференції політичних радників лідерів країн нормандського формату.

«Не дивлячись на досить напружений характер дискусій і відсутність спільного бачення щодо більшості питань, які були предметом нашого обговорення, хочу нагадати, що саме українська сторона негайно після завершення відеоконференції ініціювала скликання позачергового раунду консультацій у форматі Робочої підгрупи з питань безпеки ТКГ, щоб отримати конкретні підтвердження готовності сторін щодо забезпечення режиму припинення вогню», — написав Єрмак.

Глава ОП наголосив, що відмова Росії від проведення консультацій підгрупи в умовах суттєвої ескалації ситуації на Донбасі є свідченням відсутності її реальної зацікавленості в дотриманні режиму припинення вогню. При цьому режим припинення вогню є запорукою виконання домовленостей, досягнутих нормандськими лідерами, і ключовим пунктом мінських домовленостей.

«Тому ми стурбовані продемонстрованим російською стороною підходом до цих важливих питань, так само як і маніпулятивним характером запропонованих паном Козаком висновків. Відповідно, ні за яких умов не можемо погодитися з пропозиціями, що містяться в його листі від 19.03.2021», — додав Єрмак.

Нарешті, Андрій Єрмак зазначив, що Україна готова в будь-який час до проведення подальших дискусій в будь-якому форматі для прийняття конкретних рішень і повернення до неухильного дотримання режиму припинення вогню.