Сьогодні в Україні розпочинається другий етап вакцинації: хто у списках

22 марта, 2021 11 :23

З 22 березня 2021 року в Україні розпочинається другий етап вакцинації проти COVID-19. Відтепер щеплюватися зможуть люди з надзвичайно високим ризиком інфікування і розвитку COVID-19 та ті, хто надає медичні послуги

Про це під час брифінгу розповів голова МОЗ Максим Степанов.

Так, уже відсьогодні почнуть вакцинувати сімейних лікарів, а з 29-30 березня планується щеплення людей віком від 80 років, як попередньо записалися в додатку «Дія» або через контакт-центр МОЗ, або ж за допомогою сімейних лікарів.

Дещо згодом, після прибуття нової партії вакцини, до списку доєднаються працівники соціальної сфери та системи громадського здоров’я, а також люди, старші 80 років.

Все ж, це не означає, що перший етап вакцинації закінчився:

«Важливо розуміти, що етапи вакцинації згідно з дорожньою картою можуть реалізовуватися одночасно.  Алгоритм дорожньої карти вакцинації достатньо гнучкий. На практиці це означає, що розгортання другого етапу можливе з одночасним функціонуванням першого етапу, що ми і зробили», — розповів міністр.

Як відомо, на першому етапі щеплюють медиків лікарень, які надають допомогу хворим на коронавірус, медпрацівників інфекційних відділень, які безпосередньо контактують із хворими на коронавірусну інфекцію, а також військовослужбовців у зоні проведення ООС.