Жителі селища на Миколаївщині вимущені користуватися технічною водою — питну влада не планує проводити в будинки

24 марта, 2021 14 :07

На смак – солона, за хімічним складом – технічна. До такої води звикли жителі селища Луч, що в Миколаївській області. Її вживають в їжу, нею користуються у побуті. Ситуацію могла б виправити станція доочистки води на свердловинах. Проте, місцева влада проти її встановлення. Про це повідомляє «Суспільне. Миколаїв».

Юрій Хваль живе в селищі Луч 15 років. Те, що в його квартирі з крану тече технічна вода, знає. Користується нею, бо іншої немає. Для пиття купує очищену. 18-літрового бутиля вистачає менше, ніж на тиждень.

У селищі немає приватних будівель, лише багатоповерхові будинки. Їх зводили для військової частини. Водопостачання централізоване. Всього 430 абонентів. Діє дві свердловини глибиною 65 метрів кожна. Є станція водозабору. За словами керівника Лучівського житлово-комунального підприємства Віктора Охналя, якість води завжди була низькою.

«Відсутнє будь-яке очищення, ця вода йде прямо зі свердловин. Два рази на рік ми здаємо аналізи води – бактеріологічний та хімічний. Якщо щось з бактеріями не в нормі, ми виправляємо: очищуємо баки, дезінфікуємо свердловини. А от хімічні показники в нас дуже погані», – розповів Віктор Охналь.

У місцевій школі проблему неякісної води вирішили, придбавши систему доочистки на місці. Тут навчаються діти до 9 класу. Загалом їх 60. Більшість відвідує їдальню. Використовують 23 куби води на місяць, 2 рази на рік змінюють фільтри.

«Ситуація змінилась на краще. Немає вже такого смаку і запаху, як було раніше. Аналізи відповідають нормам, тому страви, які ми готуємо, почали відповідати стандартам», – розповіла завідувачка філії Шевченківського закладу загальної середньої освіти Галина Козлова.

Аби в домівки лучан текла очищена вода можна було б побудувати станцію доочистки, та цей проєкт не будуть втілювати в життя заради 430 абонентів. Зі слів голови Шевченківської сільської об’єднаної територіальної громади Олега Пилипенка, проєкт надто дороговартісний.

Окрім цього, це підвищило б вартість послуги надання води вдвічі. Станом на 22 березня лучани сплачують за воду та її відведення більше 40 грн за куб.

«Люди використовують воду для водних процедур, для прання білизни, миття посуду. Та частина, яку ми використовуємо для пиття, становить 5-10%», – сказав Олег Пилипенко.

За його словами, більш доцільно встановлювати фільтри доочистки води в кожному домоволодінні окремо.

Нагадаємо, що у с.Єланець жителі сплачують 170 грн за «куб» води.