В Києві почали знищувати історичний особняк біля залізничного вокзалу

23 марта, 2021 18 :35

В Києві вночі 20 березня на вулиці Симона Петлюри, 29, що біля Центрального залізничного вокзалу, почали демонтувати історичний особняк, — пише the-Village.

Наразі забудовники почали демонтаж вікон, повідомляє юрист, журналіст Дмитро Перов. На місці будинку забудовник ZIM Group планує звести Apart Hotel Times. При цьому демонтаж незаконний, каже Перов. 

ЩО ЦЕ ЗА БУДИНОК

Будинок розташований біля Центрального залізничного вокзалу. Він спроєктований архітектором Олександром Вербицьким. Саме Вербицький займався конкурсним проєктом Київського вокзалу у 1927–1932 роках. Будинок №29 був «домінантою Привокзальної площі».

ЩО ВІДБУВАЛОСЯ З БУДИНКОМ ДО 2021 РОКУ

У 2018 році ТОВ «Приват» отримало дозвіл від Департаменту містобудування КМДА на реконструкцію будівлі під готель. Компанія орендувала землю для експлуатації та обслуговування адміністративної будівлі на Петлюри, 29. Але в серпні 2020 року Київрада в односторонньому розірвала договір оренди землі з ТОВ «Приват».

ЩО ПЛАНУЮТЬ ПОБУДУВАТИ ЗАМІСТЬ БУДИНКУ №29

Компанія ZIM Group планує тут побудувати Apart Hotel Times.

За словами забудовника, в готелі буде 15 поверхів, де розмістять 352 номери. Однак якщо порахувати кількість поверхів на візуалізації, їх виходить щонайменше 25.

Крім цього, у приміщенні готелю буде комерційна нерухомість. Зокрема, для ресторанів та офісів.