Обличчя розбрату: показуємо і розповідаємо про скандал у Миколаєві зі стінописом, на якому зобразили «дружину Шарія». ФОТО

24 марта, 2021 16 :11

Представники миколаївського осередку «Національного корпусу» таки зафарбували обличчя «дружини Шарія» на муралі в самому центрі міста, незважаючи на серйозний супротив з боку представників «Партії Шарія». Зараз на місці, де ще зранку було намальоване смагляве лице, залишилась коричнева пляма. Втім, у «Нацкорпусі» обіцяють, що вже незабаром обличчя перемалюють.

Що саме відбувалося сьогодні біля муралу та які аргументи у кожної зі сторін, розповідає кореспондент видання MyCity.

Уже зранку біля муралу по вулиці Соборна, 13, чатували депутати міськради від «Партії Шарія» на чолі зі Тетяною Кравчук. У коментарі MyCity вона запевнила, що ніякого зв’язку з дружиною лідера партії стінопис не має. За її словами, намальоване обличчя більше нагадує американську актрису Джессіку Альбу чи взагалі індіанську принцесу Покахонтас з однойменного американського мультфільму 1995 року. Також Кравчук вважає, що обличчя схоже на депутатку міськради Олену Кисельову в молодості.

Загальну композицію стінопису Кравчук описує так:

«Тут зображений образ вільної та ні від кого не залежної української жінки. Ми бачимо, що на малюнку є лелека – символ України, також є український прапор та прапор Німеччини, як символ дружби країн…».

Зазначимо, що уже пізніше, перед численними телекамерами, Кравчук говорила, що прапор не німецький, а бельгійський.

Розповідаючи про історію створення муралу, представники партії запевняють, що зробити його планували ще до виборів, але через різні причини цього зробити не вдалося. Сам малюнок вони називають «подарунком місту до 22 травня» (саме на цю дату цьогоріч заплановане святкування Дня міста Миколаєва, — прим. кор.). Також запевняють, що голова ОСББ «Галс» не був проти малюнка і жодних претензій не висловлював. Пізніше депутат Микола Карцев навіть показав нам переписку з головою, у якій останній лише зазначав, що малювати мурал можна вище першого поверху, адже на першому знаходиться дитячий садок. «Шарійці» запевняють, що голову «залякали націоналісти», тому він і виступає зараз проти зображення.

Приблизно о 11:15 до будинку прийшли кілька десятків представників «Нацкорпусу», а також інших патріотично налаштованих громадян і учасників АТО/ООС. Вони виступили різко проти того, щоб на малюнку зображували дружину проросійського блогера, якого СБУ оголосила у розшук. Як відомо, Анатолію Шарію інкримінують держзраду та розпалювання ворожнечі. Сам він з дружиною Ольгою проживає в Іспанії.

Далі на місце приїхав і голова ОСББ Михайло Водяний. Він відразу запевнив, що ніхто його не залякував та жодного впливу не чинив.

«Ось ситуація: була подана заявка, усне прохання. Ось ця тема з питанням малюнку на фасаді будинку «мусолиться» уже півтора року. […] Було усне прохання про те, що буде малюнок на фасаді будинку, від Миколи Карцева. Але також було попередження від мене і від правління будинку, яке обговорювало це, що жодної політичної символіки не буде. На сьогодні тут є політична символіка – обличчя схоже, ще раз кажу, схоже на Ольгу Шарій, а це дружина керівника партії. Тому сьогодні у мене ось є лист, і я прошу «Партію Шарія», щоб це обличчя замінили», — висловився Водяний.

Дещо згодом на запитання журналіста про переписку з Карцевим, Водяний відповів, що вона дійсно була. І голова не був проти самого малюнку, він лише не знав, що на ескізі була зображена Ольга Шарій.

«Я не знав до цього часу, хто така Ольга Шарій. Я взагалі за ними (Шаріями – прим.) не слідкую. Якби я знав, то ми б відмовились. Ми не проти малюнку, нехай лишається, просто треба замінити обличчя», — додав Водяний.

Також до обговорення долучились дві жительки скандального будинку. Вони запевняли, що вирішувати долю муралу можуть лише вони, адже це їхня власність. Жінки вимагали залишити обличчя. На запитання, чи плануються збори жителів ОСББ з цього питання, одна з жінок відповіла, що це не потрібно.

Згодом почалися суперечки між представниками Шаріїв та «Нацкорпусом». Одні запевняли, що це просто малюнок, вимагаючи його збереження, інші заперечували, доводивши схожість між намальованим обличчям та знімками Ольги Шарій. У якийсь момент до суперечки доєдналася сама «винуватиця» — Ольга. Вона за допомогою відеозв’язку намагалась довести націоналістам, що вони злочинці. Поводила Ольга себе доволі агресивно, «ти»-каючи своїм опонентам та переходячи на лайку. Ба більше, пізніше, окрім Ольги, сперечатись з «Нацкорпусом» почав і сам Анатолій Шарій.

Під час суперечки до будинку непомітно під’їхала вантажівка з краном. Зрозумівши, для чого вона, Кравчук, Карцев та декілька інших чоловік вилізли на кран, намагаючись його заблокувати. Також на місце викликали наряд патрульної поліції.

Та суперечки нічого не довели, і через кілька хвилин у люльці крану уже стояв молодик з лав «Нацкорпусу» з фарбою та малярним валиком. Йому знадобилося приблизно півгодини, щоб обережно замалювати обличчя на стінописі. Тепер на його місці просто коричнева пляма. Окрім того, замалювали також дві літери «ОШ» внизу малюнку. Вважається, що це ініціали – Ольга Шарій.

Також варто відзначити, що, окрім палких суперечок так кількох випадків штурханини, ситуація пройшла без фізичних зіткнень.

Уже в кінці представники «Національного корпусу» офіційно заявили, що беруть на себе зобов’язання намалювати аполітичне обличчя на місці зафарбованого, взявши для цього «будь-яку миколаївську дівчину». Хто саме малюватиме і коли це зроблять – поки невідомо. Та мурал обіцяють залишити.

ФОТО:

На місці працював: Андрій Дерун