В Миколаєві розгорівся конфлікт щодо муралу, на якому зображена «дружина Шарія»: зображення замалювали

24 марта, 2021 12 :32

В Миколаєві розгорівся конфлікт щодо муралу по вулиці Соборна, 13, на якому нібито зображена блогерка та політична діячка Ольга Шарій — дружина засновника одноіменної політичної партії Анатолія Шарія, — повідомляє кореспондент MyCity.

У середу, 24 березня, біля будинку на якому зображений мурал, зібралися міські депутати з фракції партії «Шарія» у Миколаївській міській раді, активісти «Національного корпусу», місцеві мешканці.

Мурал планували відкрити 25 березня у день народження Ольги Шарій.

На ньому зображена жінка в традиційному вбранні в оточенні лелек. На думку «шарійців» — це узагальнений образ «сучасної вільної української жінки» і до Ольги Шарій немає ніякого відношення.

«Національний корпус» вимагає змінити образ жінки на муралі, оскільки вони впевненні, що не можна зображувати як «успішну українку» дружину Анатолія Шарія, якому СБУ оголосила про підозру у вчиненні злочину: держзраді і розпалюванні ненависті.

Голова ОСББ «Галс» Михайло Водяний, до якого належить будинок, де намальований мурал, повідомив, що бачив лише ескіз, і не знав, з кого його малюють. Він запевнив, що не проти самого малюнку, але вимагатиме, щоби образ змінили, адже це схоже на політичну агітацію певної партії.

На місце події пригнали автокран, щоби замалювати зображення, але  «шарійці» оточили машину, не пускаючи її до муралу. На місці відбулись невеличкі сутички: активісти намагались звільнити дорогу для автокрану, але «шарійці» спробували завадити.

Врешті-решт автокран потрапив до муралу. Зображення замалювали.

Замальовував образ, який викликав неоднозначні емоції, екс-військовий 79 ОДШБ і батальону «Айдар», який представився Антоном.

«Це внутрішня боротьба. Ми повинні боротися за нашу вільну Україну всередині. Якщо ми цього не зробимо, в нас нічого не вийде. Борімося до кінця. Цей мурал для мене — це політична агітація. Якщо ми не поборемось зараз тут, нас будуть «закльовувати». Я хочу жити в вільній країні. Для мене це головне. Я сам зголосився», — розповів чоловік.