У селі на Миколаївщини тариф на воду підвищили в чотири рази

25 марта, 2021 09 :03

У житловому масиві села Центрального Шевченківської територіальної громади водопостачання вже місяць здійснюють за графіком – три години на добу, а вартість послуг з надання води та її відведення підняли майже в чотири рази. 15 людей вийшли на протест. Про це йдеться в сюжеті «Суспільне. Миколаїв».

В лютому тариф на воду та її відведення підняли до 56 гривень за куб. Споживачі, у яких немає лічильника, мають сплачувати 168 гривень з людини.

Масив забезпечує водою свердловина, яка розміщена на території Снігурівської виправної колонії №5. Саме під стіни колонії вийшли протестувальники.

Люди звертались до Офісу президента, до заступника міністра юстиції, до обласної адміністрації та облради. Селяни вимагають, аби свердловину віддали на обслуговування територіальній громаді.

Житловий масив з багатоповерхівками та десятьма приватними будинками у селі Центральне зводили для робітників закладу відбування позбавлення волі. Комунікації підведені до виправної колонії – три водонапірні башти та каналізаційний колектор. На початку дев’яностих років 125 абонентів мали б передати на баланс житлово-комунального підприємства, та це було зроблено тільки фіктивно. Фактично люди сплачують за комунальні послуги у бухгалтерію колонії.

«Так бути не повинно. Колонія повинна займатися своїми справами, а водопостачанням житлово-комунальні підприємства. Але чому так стало, – питання і по тарифах, і по графіку води, – мені не відомо», – розповів Шевченківський сільській голова Олег Пилипенко.

За словами начальника Снігурівської виправної колонії №5 Олександра Гавриленка, головною причиною збільшення тарифу та встановлення графіку є перевитрати води. З 1 січня в колонії за електроенергію сплачують 2 гривні 40 копійок, а було 1 гривня 16 копійок.

«Люди звикли користуватися водою та не платити за неї. Вони в нас живуть, як при комунізмі. Вони платять за 1-2 куба з родини. Такого ж не може бути. А ми не можемо прийти і перевірить їхні лічильники», – сказав Олександр Гавриленко.

Віддати одну свердловину колонії у розпорядження територіальної громади, або ж перевести абонентів до вже існуючого житлово-комунального підприємства, яке забезпечує село водою та надає послуги з водовідведення, – два шляхи подолання проблеми. Та на це потрібні час та офіційні накази.

«Вишка – це власність держави. Я нею розпоряджатися не маю права. Якщо буде вказівка, я повинен її виконати», – сказав Олександр Гавриленко.

На звернення людей відреагували у Миколаївській обласній державній адміністрації. До виправної колонії направили комісію, яка перевірила законність підняття тарифу. За результатами роботи комісії домовились, що об’єми води будуть передані до житлово-комунального підприємства «Центральний». Підприємство укладе договори з людьми і контролюватиме роботу лічильників.