Завод «Океан» ремонтуватиме незвичайну яхту ATALANTE, що брала участь у полярних експедиціях

25 марта, 2021 10 :05

В ремонтний док заводу «Океан» зайшла яхта ATALANTE, відома тим, що брала участь у полярних експедиціях. Про це проінформувала пресслужба заводу на сторінці в Facebook.

Яхта, що зайшла на ремонт незвичайна, а з цікавою історією.

«Яхту побудовано в 1961 році на замовлення уряду Бельгії на верфі Beliard, Crighton et Cie. в місті Остенде для науково-дослідницьких робіт в Арктиці. 15 років ATALANTE відпрацювала у північних морях. У 1976 році яхта перейшла у власність до шведа Петерсона, який жив у Монако. Цей ентузіаст заснував Монакський морський музей, у якому й дотепер зберігається судновий журнал та деякі атрибути ATALANTE», — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що судно ремонтуватимуть на «Океані» до нової експедиційної мандрівки і виконають роботи з очищення, відновлення та фарбування зовнішньої обшивки корпусу, ремонту гвинто-стернової системи, донно-забортної арматури та інші. За короткий термін вітрильник вже повернеться у море, а згодом його чекає океанська подорож.

«Колектив Суднобудівного заводу «Океан» радий долучитися до великої світової історії вітрильників, приймаючи яхту ATALANTE. Сьогодні ATALANTE несе вітрильне оснащення бермудського кечу. Яхта має сталевий корпус та розвинену сталеву надбудову з палубами з тикової деревини. Побудована за правилами класифікаційного товариства Lloyd’s Register. Яхта має 8 кают для розміщення 12 людей, у т.р. 4 членів екіпажу».

 

Загальні характеристики яхти ATALANTE:

Довжина, м – 30.27

Довжина по ватерлінії, м – 26.50

Ширина, м – 6.05

Осадка, м – 2.40

Водотоннажність, т – 10

Категорія морехідності – А

Головний двигун, л.с. – 1 х 155, дизель Deutz-Mwm

Паливний бак, л – 11700

Бак для води, л – 3200