Миколаївський «Будинок офіцерів флоту» в 2021 році не потрапить до президентської програми «Велика реставрація»

27 марта, 2021 16 :18

Проект Реставрації «Будинку офіцерів флоту» в Миколаєві, скоріш за все, не ввійде до президентської програми «Велика реставрація». Хоча не так давно в Офісі президента запевняли зворотне.

Як розповів голова Миколаївської ОДА Віталій Кім, статись це може через те, що у місцевої влади досі немає конкретного бачення, що хочуть зробити з БОФом, пише MyCity.

«Будинок офіцерів флоту – ми вже крутимо його і з того боку, і з іншого, щоб зробити з нього об’єкт гарний. На зараз ще не придумали, воно на контролі, є декілька варіантів, але рішення не прийнято», — відповів він.

Нагадаємо, під час своєї поїздки до Миколаєва, президент Зеленський розпорядився, щоб будинок включили до проекту «Велика реставрація». Проте, за словами Кіма, для цього необхідна проектно-кошторисна документація, якої зараз немає.

«Його треба робити, ми його включимо, але немає документів, нічого зараз – проектно-кошторисної документації, щоб його включити в цей проект. […] Відсутня концепція, сама ідея, що там повинно бути, його просто відреставрувати чи щось там повинно бути? Відсутня ПКД», — додав голова.

Він підтвердив, що станом на зараз реконструкція БОФу не включена до президентської програми на 2021 рік, але місцева влада «працює над цим питанням».

Довідка: БОФ був побудований в 1824 році за наказом Головного командира Чорноморського флоту і портів, військового губернатора Миколаєва і Севастополя адмірала Олексія Грейга для організації дозвілля офіцерів-моряків та їхніх родин. Практично з самого початку Будинок флагманів і командирів грав роль клубу для офіцерів Чорноморського флоту.

У 1924 році будівля стала Будинком культури моряків, а в повоєнні роки отримала назву «Будинок офіцерів флоту». У 2004 році Міністерство оборони України передало Будинок офіцерів флоту (Центр культури, освіти та відпочинку ВМС України) в обласну комунальну власність. Потім його передали в міську власність. На сьогоднішній день Будинок офіцерів флоту належить міській громаді, а земля навколо нього — Міністерству оборони.