На Широколанівському полігоні запустили військове містечко, яке збиралися добудувати ще три роки тому

28 марта, 2021 18 :09

В нове табірне містечко на широколанівському полігоні вперше зайшла 57-ма окрема мотопіхотна бригада (ОМПБ) імені кошового отамана Костя Гордієнка. На території полігону звели 11 казарм, 10 з яких для чоловіків, в кожній по 240 місць. І одна для жінок – кубрикового типу. Про це йдеться в сюжеті «Суспільне. Миколаїв».

В жіночій казармі для прання є автоматичні машинки, душ, сушарка, опалення. Раніше, коли жили у наметах, доводилось колоти дрова для буржуйок.

Казарми для чоловіків іншого типу. В приміщеннях по 120 місць, таких в будівлі два. В кожному з них є кімната зберігання майна роти, приміщення для зберігання зброї, кімнати підготовки офіцерів тощо.

«Ліжка двоярусні, матраци нові, ковдри напівбавовняні. Все новеньке, чистеньке. Також є тумбочки, також у кожного персонально військового. Не так, як колись, одна на двох», – розповів військовий 57-ї ОМПБ Олег Овчаренко.

Казарми забезпечені автономним водопостачанням, електрикою та опаленням. Останнє подається з котельні, яка зараз працює на твердому паливі. Для спортивних занять на свіжому повітрі облаштували два футбольних поля, два волейбольних та майданчик з тренажерами.

Їдальня — це дві зали загальною площею 7000 квадратних метрів. За півтори години в одній залі можуть поїсти 2500 людей. Варіанти їжі військові можуть вибирати за смаком.

За словами виконувача обов’язків заступника командувача Сухопутних військ Збройних Сил України Олександра Голоднюка, завершили тільки першу чергу будівництва табірного містечка. Інфраструктура буде розширюватися.

«Плануємо побудувати штаб для керівництва військової частини, приміщення для медичного пункту, місце для техніки, щоб не на землі стояла техніка. І звичайно, потрібно ще нам тут зробити осередок для дозвілля особового складу», – сказав Олександр Голоднюк.

На території висаджені дерева та декоративні кущі, функціонує система зрошення, прокладені пішохідні доріжки, встановлене освітлення.

Нагадаємо, у 2016 році було укладено угоду на 120,9 мільйонів гривень для будівництва 11 казарм табірного містечка на полігоні Широкий Лан. Компанія мала завершити роботи ще у 2018 році. Проте не зробила цього вчасно. Міноборони тоді казало про диверсію.

У 2020 році Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування у справі про розтрату колишніми посадовим особам Збройних сил України та двома представниками приватного товариства понад 37 млн гривень при облаштуванні військового полігону «Широкий лан».