Космічний телескоп «Габбл» сфотографував планетарну туманність «на другому диханні»

27 марта, 2021 23 :44

Телескоп «Габбл» сфотографував планетарну туманність «на другому диханні». Розташована на відстані приблизно 5000 світлових років від Землі в напрямку сузір’я Лебідь, туманність Абель 78 являє собою планетарну туманність незвичайного типу.

Про це пише портал «Астроньюз»

Після спалювання всього термоядерного «палива» в ядрах зірок масою приблизно від 0,8 до 8 мас Сонця коллапсують з формуванням щільних і гарячих залишків, званих білими карликами. У міру розвитку цього процесу вмираюча зірка відкидає зовнішні оболонки матеріалу, в результаті чого відбувається утворення газопилової хмари складної форми, відомої як планетарна туманність.

«Це явище не є екстремально рідкісним, і астрофотографія часто відображають прекрасні і хитромудрі форми планетарних туманностей. Однак лише деякі з цих об’єктів, такі як Абель 78, є результатом «повторного запалювання» зірки», — йдеться у статті.

Хоча в ядрі цієї зірки припинилося горіння водню і гелію, термоядерний розгін на поверхні призводить до викидання матеріалу в космос з високою швидкістю. Цей викинутий матеріал обурює і розштовхує матеріал «старої» туманності, в результаті чого відбувається формування філаментів і освітлення туманності неправильної форми навколо центральної зірки, що спостерігається на даному знімку, на якому об’єднані дані, зібрані за допомогою камери Wide Field Camera 3 телескопа Hubble, а також обсерваторій Panoramic Survey Telescope і Rapid Response System.