Мер Миколаєва та голова ОДА вшанували пам’ять визволителів Миколаєва від нацистських окупантів

28 марта, 2021 12 :41

28 березня 1944 року, після майже трьох років окупації, Миколаїв було звільнено від нацистських загарбників. Тисячі воїнів віддали свої життя за свободу української землі.

Сьогодні зранку представники обласної та міської влади відвідали знакове місце для всіх жителів Миколаївщини — Меморіальний комплекс на честь 68-ми десантників-ольшанців. Вшанували полеглих хвилиною мовчання та покладанням квітів.

«Наша вдячність мужнім визволителям не має меж. Шануймо подвиг і пам’ять кожного, хто наближав перемогу над нацизмом та звільнення нашого міста», — передає слова мера міста Олександра Сєнкевича пресслужба  міськради.

Також слова вдячності захисникам міста того часу висловив голова ОДА Віталій Кім.

 «Час невблаганно рухається вперед і залишає позаду доленосні для країни й регіону події. Проте, є в календарі дні на які не можна не зважати. Я тут кожного року бував просто, як громадянин. Більше вам скажу, що свого часу, у шкільні роки, ніс почесну варту біля Вічного вогню. В пам’яті закарбувалися спогади. Цей день дуже важливий для всіх городян, для моєї родини», — сказав він.

Довідка: У ніч на 26 березня 1944 року десантний загін, на чолі зі старшим лейтенантом Костянтином Ольшанським, що складався з моряків-добровольців, саперів, зв’язківців і провідника, висадився в тил противника в торговельному порту Миколаєва в районі Старого елеватора. Зайнявши кілька будівель порту та пристосувавши їх до оборони, загін дві доби до підходу військ 3-го Українського фронту вів бій, відбивши 18 атак і знищивши до 700 солдатів противника.

У ніч на 28 березня 1944 року 61-а гвардійська і 243-та стрілецька дивізії зі складу 6-ї армії форсували річку Інгул і з півночі увійшли до Миколаєва. Одночасно зі сходу в місто увійшли частини 5-ї ударної армії. З півдня в місто вступили війська 28-ї армії і 2-й гвардійський механізований корпус.

28 березня 1944 року Миколаїв було звільнено від нацистської окупації військами 3-го Українського фронту