У двох областях України проходять довибори в Раду: спостерігачі уже фіксують порушення

28 марта, 2021 13 :38

У двох округах у Донецькій та Івано-Франківській областях о 08:00 стартували довибори до Верховної Ради. Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА вже фіксують перші порушення.

Вибори відбуваються на виборчому окрузі №50 Донецької області та окрузі №87 Івано-Франківської області. Голосування триватиме до 20:00. У Центральній виборчій комісії повідомляють, що результати виборів мають оголосити не пізніше ніж 12 квітня.

Як відомо, на 50 окрузі зареєстрували 19 кандидатів, зокрема волонтерку й лікарку Юлію Кузьменко від «Європейської Солідарності», мера Добропілля Андрія Аксьонова, адвоката Валентина Рибіна від «Партії Шарія» та інших.

На 87 окрузі зареєстрували 15 кандидатів, однак волонтерка Маруся Звіробій знялася з довиборів на користь кандидата від «Свободи» Руслана Кошулинського. Також на цьому окрузі балотуються спортсмен Василь Вірастюк від «Слуги Народу», ексдиректор «Буковелю» Олександр Шевченко від партії «За Майбутнє» тощо.

Перші порушення

В ОПОРІ повідомляють, що зафіксували процедурні порушення на декількох дільницях у Донецькій області, а також недостатню кількість скриньок. Так, в одній зі шкіл із шести скриньок було лише чотири, одна з яких для людей з ознаками респіраторних захворювань. А на одній з дільниць скринька для людей із захворюваннями навіть не відділена.

Також на, як пише Громадське, на двох дільницях помітили, що члени комісії неправильно носять захисні маски. На одній з дільниць члени погодилися вдягнути маски після зауваження.

У селищі Ланчин в Івано-Франківській області спостерігачі помітили, як громадянину дали бюлетень для голосування за посвідченням водія, хоча за законом на дільниці необхідно пред’явити паспорт, тимчасове посвідчення громадянина або військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби).