На розмінування окупованого сходу України піде до 30 років – Резніков

28 марта, 2021 16 :39

На розмінування окупованих на сході України територій знадобиться не менше 25-30 років. Про це в ефірі телеканалу «Дом» заявив віцепрем’єр-міністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, пише Укрінформ.

Міністр зазначив, що вивчав досвід Хорватії з ліквідації наслідків збройного конфлікту 1991-1995 років, що виник при виході країни зі складу Югославії.

«25 років тому закінчилася та війна, а вони досі розміновують свої території. У них досі залишилося близько 500 кв. км нерозмінованих територій. До того ж у дуже важкодоступних місцях: скелях, ущелинах, лісовій складній зоні, цього року вони планують розмінувати до 50 кв. км», — сказав Резніков.

Суму, необхідну на очищення Донбасу від вибухонебезпечних залишків війни, можна буде назвати тільки після повернення окупованих територій та проведення повного аудиту. Але з досвіду Хорватії — мова йде про сотні мільйонів євро.

«Вони витратили, якщо я не помиляюся, дві цифри звучало, 800 та 900 млн євро — двома траншами за цей весь період було залучено на те, щоб тільки провести розмінування», — підкреслив Резніков.

Міністр нагадав, що, на думку фахівців, нині щільність наявних мін і вибухонебезпечних речовин на території України більша, ніж у будь-якій точці світу.

«І якщо математично підійти, то один день війни дає п’ять-шість днів розмінування. Тобто, якщо у нас війна триває сім років, то, відповідно до хорватської матриці, нам доведеться розміновувати 25 років, а то і 30», — акцентував віцепрем’єр-міністр України.