NASA оцінило ризик зіткнення з найнебезпечнішим астероїдом

28 марта, 2021 23 :30

Найбільш небезпечний для Землі астероїд Апофіс був виявлений в 2004 році. Передбачалося, що зіткнення з планетою станеться в 2029 або 2036 році.

Про це пише «Кореспондент. Нет«.

Але в найближчі 100 років Земля не зіткнеться з астероїдами, повідомили в американському космічному агентстві NASA. Фахівці заявили, що загрози, яка походить від найбільш небезпечного для нашої планети астероїда Апофіс, який був виявлений в 2004 році, поки немає.

Вчені, які відкрили астероїд, заявляли, що він може зіткнутися з Землею в 2029 році. Потім вони виключили таку можливість, підрахувавши, що 13 квітня 2029 року астероїд пролетить на відстані 37,6 тисячі кілометрів від центру Землі. Пізніше вчені виключили потенційний ризик зіткнення Апофіса з Землею і в 2036 році.

У NASA наголосили, що до останнього моменту існувала можливість зіткнення астероїда з Землею в 2068 році, проте проведені на початку місяця дослідження, коли Апофіс зробив черговий політ на відстані 17 мільйонів кілометрів від Землі, показали, що ймовірність зіткнення в 2068 році і набагато пізніше можна впевнено виключити.

«Наші розрахунки не показують ніякого ризику зіткнення, принаймні в найближчі 100 років… Так що тепер ми можемо видалити Апофіс зі списку ризиків», — розповів представник центру вивчення навколоземних об’єктів NASA Давид Фарноккіа.

На сьогоднішній день в списку потенційно небезпечних небесних тіл — не менше 75 космічних об’єкта, які загрожують Землі можливим зіткненням.