Офлайн-хаби цифрової освіти: скільки їх створили на Миколаївщині

30 марта, 2021 09 :43

На Миколаївщині створено більше 180 хабів цифрової освіти. Переважна більшість з них — у бібліотеках Миколаєва та області. Про це повідомили MyCity у Міністерстві цифрової трансформації.

Цифрова грамотність

Минулого тижня Мінцифри повідомило, що в Україні стартує тиждень Європейської цифрової грамотності, щоб підвищити рівень обізнаності про цифрову освіту. Зокрема зазначили, що Мінцифри запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта й будує мережу з 2000 офлайн-хабів цифрової освіти по всій Україні. Ще 4000 хабів у процесі долучення до мережі.

Що таке офлайн-хаби? 

Як йдеться у відповіді на інформаційний запит, хаби цифрової освіти — це простори, куди може завітати кожен громадянин та безкоштовно отримати доступ до платформи Дія.Цифрова освіта, щоб пройти навчання з цифрової грамотності. У такому просторі є, принаймні, один комп’ютер та одни фасилітатор, який готовий відповісти на уточнюючі запитання.

Це — бібліотеки, приватні освітні простори, ЦНАПи, громадські організації, які зареєструвалися, щоб стати офіційним хабом цифрової освіти. Громадяни можуть знайти найближчий хаб на інтерактивній карті хабів цифрової освіти та дізнатися адресу, графік роботи, номер телефону.

«Фактично розбудовується цифрова інфраструктура, яка дозволяє масово навчати українців цифрової грамотності. Нагадаємо, що одна із ключових цілей Мінцифри, — навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки. Адже за даними дослідження 2019 року 53% громадян володіють цифровими навичками нижче базового рівня», — йдеться у відповіді на запит.

Скільки на Миколаївщині оффлайн-хабів?

Згідно з інформацією на сайті, офлайн-хабів на Миколаївщині більше 180. Здебільшого — це бібліотеки в різних населених пункатах області. Також у переліку можна знайти хаб 104.ua, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, факультет морської інфраструктури.

Скільки планується відкрити ще хабів, не зазначили, лише написали, що це зробити можна за посиланням.

У Мінцифри повідомили, що на проєкт поки не виділено державного бюджету, тож платформу та усі освітні серіали на ній створено за підтримки партнерів — міжнародних донорів та приватних компаній.

«В попередньому році Мінцифра долучилася до комп’ютеризації бібліотек у Миколаївській області завдяки партнерам Favorit Foundation, Асоціації туризму та Української бібліотечної асоціації», — повідомили у міністерстві.

Також додали, що у жовтні 2020 року до Миколаївської області було передано комп’ютери. Згідно з переліком, їх передали у 172 бібліотеки м. Вознесенськ, колишніх Арбузинського, Баштанського, Березанського, Березнегуватського, Братського, Веселинівського, Вітовського, Вознесенського, Врадіївського, Доманівського, Єланецького, Казанківського, Кривоозерського, Миколаївського, Новобузького, Новоодеського, Очаківського, Первомайського, Снігурівського районів.