У Франції та Ізраїлі зафіксували нові мутації коронавірусу

29 марта, 2021 17 :35

Вчені Ізраїлю та Франції виявили нові мутації коронавірусу, що не зустрічалися раніше. Опис ізраїльського вірусу вчені опублікували на medRxiv, а про французький штам повідомляє місцеве видання DNA, — інформує Korrespondent.

Зазначається, що на території Ізраїлю новий штам з’явився в кінці осені 2020 року і від інших різновидів вірусу відрізняється унікальною мутацією в ключовому білку оболонки.

Аналізуючи зразки з різних міст Ізраїлю, які зібрали в проміжку між серпнем 2020 і січнем 2021 року, вчені помітили, що в них було незвично багато фрагментів геному коронавірусу нового типу з однією і тією ж мутацією, P681H.

Вона представляла невелику зміну в структурі S-білка вірусу — ключової частини його оболонки, яка відповідає за проникнення в клітину. Розрахунки дозволили вченим припустити, що P681H робить вірус більш заразним. Тому біологи зацікавилися, як сильно ця мутація поширена серед жителів Ізраїлю.

Вчені вивчили кілька сотень зразків біологічних рідин пацієнтів, які заразилися COVID-19 в кінці осені минулого року. Цей аналіз дозволив зробити висновок, що в Ізраїлі з’явився новий унікальний штам SARS-CoV-2. Для нього характерна не тільки мутація P681H, а й деякі інші зміни в структурі РНК.

Зазначається, що нова мутація поки не вплинула на кількість заражень або частоту госпіталізацій її носіїв. Вчені продовжують спостерігати за подальшим поширенням і накопиченням мутацій у геномі цього різновиду.

Тим часом в історичному регіоні Ельзас Франції зареєстровано новий мутований штам коронавірусу. Регіональне агентство отримало від лікарень Страсбурзького університету дані про поширення особливого варіанту вірусу, який раніше не виявлявся.

Зазначається, що новий штам характеризується мутацією ферменту полімерази, що формує полімери нуклеїнових кислот.

У департаментах регіону цей вірус виявлений на рівні 8,8% у Верхньому Рейні і 4,4% в Нижньому Рейні серед проведених ПЛР-тестувань.

Крім того, в Ельзасі фіксується значне зростання циркуляції англійського варіанту коронавірусу — 81,1% серед виявлених випадків минулого тижня. Південноафриканський і бразильський штами становлять 5,6% інфікувань.