На проект встановлення стели з державним прапором планується виділити понад 1 млн грн з обласного бюджету

29 марта, 2021 17 :05

Департамент капітального будівництва Миколаївської ОДА планує розробити проектно-кошторисну документацію на встановлення 72-метрового флагштоку з прапором України за 1 млн 14 тис гривень. Про це свідчать дані системи електронних закупівель ProZorro. На даний момент триває процес подачі заявок на участь у тендері, який має відбутися 9 квітня. 

«До 5 травня виконавець бере на себе зобов’язання своїми силами і засобами виготовити проектно-кошторисну документацію по об’єкту: «Реконструкція частини благоустрою майданчику з улаштуванням об’єкта монументального мистецтва (стели з державною символікою) в парку «Юних героїв» обмежений вул. Адмірала Макарова, вул. Обсерваторною та вул. Нікольською в Заводському районі міста Миколаєва», — йдеться в документі.

Виконавець має передбачити встановлення 72-метрового флагштока, його прив’язку до місцевості з проектуванням опорної фундаментної частини, виконати постамент, орієнтованою площею 2500м2, з благоустроєм прилеглої до нього паркової території. Додатково передбачити ремонт електроосвітлення парку, улаштування системи відеонагляду, улаштування поливального водопроводу, озеленення території.

Окрім цього передбачені геологічні роботи.

«Виконати топографо-геодезичну зйомку території, орієнтованою площею 3,9 Га, та інженерно-геологічні вишукування на території (буріння  на менше 3-х  свердловин ударно-канатним способом, орієнтованою глибиною 40м з лабораторним визначенням комплексу фізико-механічних властивостей ґрунтів)», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: що думає бізнес про встановлення 72-метрової стели з прапором. Зокрема, голова Миколаївської ОДА Віталій Кім говорив, що сподівається на участь бізнесу в установці 72-метрового прапору, проте сам «скидатися» не буде.

Нагадаємо, що Миколаївська ОДА планує спільно з міськрадою реалізувати проект з реконструкції частини парку «Юних героїв», в рамках якої встановити 72-метрову стелу з державним прапором, щоб арт-об’єкт можна було побачити з усіх боків міста. Загальна вартість робіт — 14 млн грн, 5 млн — з обласного бюджету. Мер Миколаєва Олександр Сенкевич назвав проект цікавим, але в бюджеті міста немає «зайвих» грошей на його співфінансування.