В Уельсі кролики відкопали артефакти епохи мезоліту та бронзового століття

31 марта, 2021 21 :34

Кролики на острові Скохольм в Уельсі розкопали стародавні артефакти, поки робили собі нори. Тварини витягли з ґрунту кам’яні знаряддя епохи мезоліту і фрагменти кераміки бронзового століття. Про це повідомляє «Громадське» з посиланням на Королівську комісію зі старовинних та історичних пам’яток Уельсу.

Викопані предмети виявили вчені Річард Браун і Жизель Ігл — співробітники орнітологічної станції, які стежать за колонією морських птахів на острові. Вони розповіли, що артефакти лежали біля свіжовикопаної нори поблизу з їхнім будинком.

Один із предметів виявився кам’яним знаряддям епохи мезоліту — галькою, за допомогою якої стародавні мисливці обробляли шкури тюленів 6-9 тисяч років тому. Другим предметом був, найімовірніше, уламок похоронної урни бронзового століття, вік яких оцінюють приблизно в 3,7 тисячі років.

Куратор доісторичної археології в Амгуддфа-Кімру (Національний музей Уельсу) Джоді Дікон визнав важливе значення знахідок.

Наступного дня вчені повернулися до нори та виявили в ній ще одне знаряддя епохи мезоліту і фрагменти кераміки. Тепер на острові проведуть розкопки.