Верховна Рада офіційно прирівняла електронні та паперові паспорти

31 марта, 2021 13 :28

У вівторок, 30 березня, Верховна Рада України схвалила у другому читанні та в цілому проект Закону № 4335 «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

За відповідне рішення проголосували 302 народних депутати.

«Прийнятим законопроектом передбачено закріпити на рівні Закону України визначення таких понять як «е-паспорт» та «е-паспорт для виїзду за кордон», а також можливість їх використання громадянами України після 2021. Передбачається, що закон набуде чинності з 23 серпня 2021 року», — розповідють у Державній міграційній службі України.

Нагадаємо, що цифрові паспорти доступні лише тим українцям, які мають ID-картку або біометричний закордонний паспорт. Їх основні переваги – захищеність від підробок, простота отримання та зручність використання.

За даними Міністерства цифрової трансформації України, е-паспортами через мобільний додаток Порталу Дія користуються близько 5 млн. громадян України. Зокрема, для посвідчення своєї особи цифрові ID-картку та закордонний паспорт можна використовувати:

  • під час подорожей залізничним або повітряним транспортом у межах країни;
  • під час медичного обслуговування, банківських операцій;
  • під час отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг, а також на пошті;
  • для підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів;
  • під час придбання товарів у магазині;
  • при вході до адміністративних будівель.

Цифрові паспорти формуються за згодою користувача додатку Дія автоматично, за наявності в ЄДДР усіх обов’язкових паспортних даних громадянина: прізвище, ім’я, по батькові, стать, дата та місце народження, відцифрований підпис та образ обличчя особи, унікальний номер запису в Реєстрі, дата видачі та закінчення строку дії паспорта, номер паспорта, орган, який видав паспорт, податковий номер.