«Епіцентр» вивозить в Богоявленський парк глину: в ситуацію втрутилась Державна екологічна інспекція

1 апреля, 2021 14 :00

В парк «Богоявленський» з «Епіцентру» масово ввозять грунт та глину. Робиться це на прохання місцевих активістів, котрі взяли шефство над парком і  намагаються власними силами навести там лад, щоправда без контролю з боку екологів та комунальних служб. Все це самоуправство може призвести до печальних наслідків. Ситуацію вже взяли на контроль в Миколаївській державній екологічній службі.

Про це йдеться у сюжеті «Ніс-Тв», — повідомляє MyCity.

Хазяйнує у парку  громадська організація «Джерело та чисте суспільство». Поступово власними силами, через меценатів та громадський бюджет активістам вдалось відновити джерело, звести дитячі та спортивні майданчики.

Однак з вивезенням глини активісти погарячкували, — розповідає директор департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Андрій Єрмолаєв:

«Вони написали листа в «Епіцентр», щоби їм привезли сюди землю. Вони взяли на себе відповідальність за власні дії, що цю територію засипали глиною. Без жодної оцінки екологічних наслідків, без оцінки власного вчинку».

Ніяких прав на таке звернення, на таке погодження ніхто не мав, — розповідає директор Департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради Сергій Коренєв. Адміністрація Корабельного району теж не давали ніяких дозволів.

Тепер від необдуманих дій активістів може постраждати «Епіцентр», який вивозить сюди глину.

«До «Епіцентру» дві претензії: вони вивозять сюди землю без наявності яких-небудь документів. Це міська земля, сюди ніхто просто так не може розпочати вивозити землю. Ніяка громадська організація не може надати такого дозволу. Друге — вони не організували нічого під власний будмайданчик. Весь проспект Богоявленський брудний, в цій глині тягнеться шлейф. На це ми будемо регувати», — додає Андрій Єрмолаєв.

Таким чином самодіяльністю активістів будуть займатися Державна екологічна інспекція та правоохоронні органи.

Відтак будуть вираховуватись можливі збитки завдані екосистемі, також перевірять всі дії активістів, які були виконані в парку.