Уряд збільшив тариф на доставку пенсій «Укрпоштою»

1 апреля, 2021 17 :26

Уряд схвалив зміни до постанови КМУ №987 від 4 грудня 2019 року, згідно з якими встановлюються нові тарифи на оплату послуг Укрпошти, пов’язаних з виплатою і доставкою пенсій. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій, повідомляє міністерство.

«Сьогодні Укрпошта обслуговує 3,5 млн пенсіонерів, які отримують пенсії готівкою вдома. Вони проживають у тих селах, селищах і містечках, де немає жодного відділення банку чи навіть банкомату. Всього по Україні таких населених пунктів понад 27 тисяч, а загалом в них мешкають близько 13 млн громадян. В умовах карантину Укрпошта продовжує забезпечувати українців своєчасною доставкою пенсій, а також ліків, продуктів харчування та інших замовлень. І надалі буде це робити. Уряд знайшов компромісне рішення, яке дозволить це забезпечити», — зазначив Криклій.

За його словами, чинні наразі тарифи на виплату та доставку пенсій і грошової допомоги вже не покривають фактичні витрати компанії, необхідні для надання цих послуг. Тому для забезпечення належної роботи Укрпошти змінами до постанови пропонується збільшити з 1 квітня поточного року тарифи у місті з 1,15% до 1,3 %, а в селі та селищах міського типу з 2,3% до 2,65 % від суми виплати.

«Це дозволить Укрпошті забезпечити своєчасну доставку пенсій, а також зберегти робочі місця для 10 тисяч листонош», — підсумував міністр.