На Миколаївщині волонтери рятують коней, яких хотіли віддати на забій

2 апреля, 2021 09 :01

В 30 кілометрах від Миколаєва, у селі Новогригорівка Миколаївського району, працює притулок для коней. Тут доглядають тварин, яких врятували від жорстокої експлуатації чи викупили у м’ясників. Про це йде мова в сюжеті «Суспільного«.

Українська верхова, Російська рисиста, Тракененська, деякі породи не визначені. У березні 2021 року в притулку «Вуглик» мешкають 30 коней. Існує заклад з 2017 року. За цей час вдалося врятувати близько шістдесяти тварин.

«В основному у нас в притулку зараз перебувають «старці», ті коники, які за різними причинами хворі, в них або кінцівки хворі, є дві коняки, що на очі не бачать. Різні причини», – розповів завідуючий притулком «Вуглик» Микола Чечуй.

У кожного коня своя доля, Микола ладен часами розповідати про їхню історію.

Два з половиною роки живуть у притулку чотири родини: кобили та їхнє потомство. Одні з таких – Лока та Булка. Приїхали з Західної України, там кобил планували здати на м’ясо.

З притулку коня безкоштовно можна взяти додому, якщо людина має необхідні умови утримання та не нашкодить тварині. Новий господар має слідкувати за здоров’ям коня та надсилати до притулку фотозвіт – доказ, що тварина жива та почувається добре. За час існування закладу вдалося прилаштувати близько 30 коней.

«Ми передаємо тварину новому господарю, власнику тварини, згідно з договором. В договорі оговорюються умови, за якими сказано, що може новий власник тварини, чого не може. Він не може розпоряджатися життям тварини», – розказав Чечуй.

Концепція притулку – відшукати і передати такій людині, для якої кінь був би, як член родини.

Утримання однієї тварини коштує притулку від трьох до п’яти тисяч гривень на місяць. Існує заклад завдяки допомозі спонсорів та кураторів, переважно з-за кордону, які беруть опіку над твариною.

Працюють в притулку чотири людини – усі на волонтерських засадах.

Територія притулку – два гектари. Орендують її у Миколаївської кінно-спортивної школи. Крім коней, тут тримають віслюків та овець.

Годують тварин комбікормом, сіном та соломою. На день виходить – вісім кілограмів сіна на голову.

Станом на березень 2021 року, притулок може прийняти ще 15 коней.