У Первомайску житель незаконно «роздавав» жителям інтернет та збирав абонплату

1 апреля, 2021 19 :34

37-річний мешканець Первомайська організував діяльність підпільного провайдеру з забезпечення жителів райцентру інтернетом, за що незаконно отримував абонентську плату. Співробітники відділу протидії кіберзлочинам в Миколаївській області спільно зі слідчими райвідділу поліції під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури задокументували незаконну діяльність. Про це повідомляє пресслужба поліції.

Під час слідчих дій правоохоронці встановили, що зловмисник без отримання відповідних дозволів, встановив та експлуатував на території райцентру радіоелектронні засоби для надання доступу до телекомунікаційних мереж місцевим жителям, за що незаконно отримував абонентську плату. Комутаційне обладнання для роботи незаконного широкосмугового зв’язку працювало у діапазоні частот, які на законних підставах виділені у користування місцевим провайдерам телекомунікацій, чим перешкоджало роботі їхнього обладнання.

«Поліцейські провели обшуки за місцем мешкання фігуранта кримінального провадження та на підконтрольних йому адресах, під час яких виявили 21 радіоелектронний засіб, 8 роутерів, 5 ноутбуків, комп’ютер та планшет. Для розміщення радіоелектронних засобів зловмисник незаконно встановив на подвір’ї власної оселі 40-метрову вишку радіозв’язку. Для демонтажу антен поліцейські залучали співробітників ДСНС», — повідомили в поліції.

Слідчими розслідують кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 КК України «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку». Санкцією вказаної статті передбачено покарання від накладення штрафу до позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

Наразі у справі призначено комп’ютерно-технічну та телекомунікаційну експертизи. Очікується на висновки фахівців, за результатами яких прийматимуться подальші процесуальні рішення.