Українські дослідники Антарктиди показали, як пінгвіни «вивчають» людей

2 апреля, 2021 20 :29

Українські дослідники, які перебувають в Антарктиді, розповіли, чи можна гладити пінгвінів. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у фейсбуці.

Відповів біолог, учасник нинішньої сезонної експедиції, Артем Джулай. Тварин торкатися та близько до них підходити не можна.

«Пінгвінів торкатися не можна. Також не можна підходити до тварин ближче, ніж 6 метрів. Торкатися, годувати та взагалі непокоїти тварин в Антарктиді заборонено Протоколом про охорону навколишнього середовища. Він був прийнятий 1991 року і визначає Антарктику як природний заповідник. Але, якщо ти науковець і виконуєш технічне завдання, наприклад, рахуєш гнізда, ти змушений підходити до пінгвінів. Також, якщо пінгвіни живуть біля станції, тобі доведеться проходити повз них», – пояснює Артем.

Але пінгвіни іноді «досліджують» людей та підходять до них.

«Якщо сісти на землю і не рухатися довгий час, то молоді пінгвіни самі підійдуть до тебе і, навіть, будуть намагатися доторкнутись до тебе дзьобом. Але, як тільки ти почнеш рухатися, вони одразу відійдуть», – каже науковець.

Учасниця 25-ї УАЕ Анна Соіна показала, як молоді пінгвіни самі підходять ближче, щоб вивчити «невідоме створіння».