В Англії уже у квітні тестуватимуть «COVID-паспорти» на футбольних матчах та концертах

5 апреля, 2021 21 :34

В Англії у квітні почнуть тестувати ефективність «COVID-паспортів» на масових заходах. За цими документами глядачів пускатимуть на концерти, футбольні матчі та в нічні клуби. Про це повідомив британський уряд, пише «Громадське» з посиланням на BBC.

У «COVID-паспортах» буде вказано, чи має людина щеплення проти коронавірусу, негативний тест чи природний імунітет. Під час випробувань у найближчі місяці хочуть також з’ясувати, чи допоможуть ПЛР-тести до і після заходу запобігти поширенню хвороби.

Триватиме пілотний проєкт до середини травня. Першим заходом стане вечір комедії у Ліверпулі 16 квітня. Там глядачів перевірять на коронавірус до і після шоу.

У межах експерименту відбудеться також чемпіонат світу зі снукеру в Шеффілді, масовий забіг у Хартфордширі й кілька заходів у Ліверпулі, серед яких вечірка в нічному клубі, бізнес-конференція і кінопоказ.

Наймасовішими подіями мають стати матчі Кубку Англії з футболу. На 18 квітня запланований півфінал на стадіоні «Вемблі» у Лондоні, який відвідають 4 тисячі вболівальників. За тиждень зіграють фінал Кубка Ліги, куди планують допустити вже 8 тисяч уболівальників.

Тестування планують завершити 15 травня, коли відбудеться фінал Кубка Англії. Туди допустять 21 тисячу вболівальників із сертифікатами про вакцинацію. Після завершення пілоту у травні влада буде вирішувати, чи допускати глядачів на інші події цього року.

Нині в країні працюють над створенням системи, яка б дозволяла людям засвідчувати статус вакцинації за допомогою додатка або паперового сертифіката. В уряді кажуть, що систему планують впроваджувати не всюди: зокрема, «COVID-паспорти» не вимагатимуть у громадському транспорті та в магазинах товарів першої необхідності.

Заклади, які можуть відкритися найближчими тижнями в Англії (зокрема паби, ресторани й магазини), поки не повинні будуть вимагати «COVID-паспорти».