Українська сторона ініціює екстрене позачергове засідання ТКГ

6 апреля, 2021 14 :21

Українська сторона ТКГ (Тристоронньої контактної групи – прим) ініціює позачергове засідання. Таке рішення учасники групи прийняли через грубі порушення режиму тиші з боку російсько-окупаційних військ.

Про це пишуть на каналі ТКГ України в телеграмі.

Відзначається, що з моменту минулого засідання 30 березня внаслідок обстрілу позицій Збройних Сил України був поранений мирний житель Красногорівки Донецької області. Крім того, в результаті прицільного вогню противника (в т.ч. снайперського) загинули 3 військовослужбовці Збройних Сил України та ще 4 отримали бойові поранення і травми.

«Ці грубі порушення режиму припинення вогню на тлі безпрецедентного посилення угрупування військ Російської Федерації поблизу державного кордону України і войовничої риторики представників ТОРДЛОУ викликають глибоку стурбованість у політичного керівництва України та міжнародних партнерів», — йдеться у повідомленні групи.

Виходячи з цього, голова делегації Леонід Кравчук до керівництва ОБСЄ підтримати ініціативу України про скликання екстреної зустрічі Тристоронньої контактної групи для обговорення питань щодо негайного вжиття рішучих заходів з відновлення режиму припинення вогню.