ВООЗ поки що не підтримує введення паспортів для поїздок до інших країн

6 апреля, 2021 23 :30

Всесвітня організація охорони здоров’я наразі не підтримує запровадження паспортів вакцинації для поїздок до інших країн. Таке рішення пояснюють невпевненістю у тому, чи запобігає щеплення проти COVID-19 передачі вірусу, а також міркуваннями «справедливості». Про це заявила речниця ВООЗ Маргарет Гарріс, пише «Громадське» з посиланням на Reuters.

Зараз ВООЗ очікує результатів перевірки китайських вакцин проти коронавірусу Sinopharm та Sinovac стосовно їх можливого екстреного використання наприкінці квітня, оскільки потрібні додаткові дані.

Навіщо потрібні ці «паспорти вакцинації»?

Власники таких документів зможуть частково не дотримуватися коронавірусних обмежень у межах своєї країни чи подорожувати за кордон. Такі документи будуть так чи інакше підтверджувати факт вакцинації людини від коронавірусної хвороби. «Паспорт щеплення» має засвідчити, що людина не лише не хвора на COVID-19, а й не становить небезпеки для інших і не може захворіти сама.

Ідея створити такі паспорти з’явилась ще з початку пандемії коронавірусу, але після старту масової вакцинації країни почали їх впроваджувати на національному рівні й говорити про запровадження певного глобального «ковід-паспорта».