Після масового заїзду відеоблогерів на Кінбурні обмежать проїзд автотранспорту

7 апреля, 2021 12 :03

На Кінбурні планують обмежити заїзд автотранспорту. Про це розповів в ефірі програми «Добрий вечір» на телеканалі НІС-ТВ виконуючий обов’язки директора Національного природного парку «Білобережжя Святослава» Юрій Козловський. Основна причина такого рішення — скандальний масовий заїзд відеоблогерів на територію національного парку.

Нагадаємо, що MyCity писали, що Youtube-блогер Саша Ляпота разом зі своїми колегами влаштували масовий заїзд на Кінбурн.

«Ця ситуація — одна з останніх крапель, яка переповнила чашу. Це питання назрівало останні два роки. Я його підіймав і в Міністерстві екології, і в органах влади, і ще до цієї ситуації, яка виникла. Ми не очікували, що це відбудеться взимку.  Раніше, традиційно для Кінбурну був певний відпочинок і для служби охорони національного парку. Влітку люди працюють цілодобово і без вихідних, в зимовий період теж завжди була можливість працювати. Працювати восьмигодинний робочий день з вихідними, але з чергуваннями. Зрозуміло, що масового охоплення території я не можу вимагати в цей період. Тому що люди потребують психологічного відпочинку. На жаль, умови складаються так, що питання захисту Кінбурна стають гостро круглий рік, і вдень, і вночі, тому що ця група автотранспорту заїхала майже в ніч. Вони їдуть на бази відпочинку — відпочивають там. Це був не перший випадок, але бази відпочинку нас попереджали, що буде такий заїзд, ми проводили профілактичну роботу з людьми. Відсотків 80 адекватно реагували, тому не було сплеску негативу, хоча проблему ми бачили вже тоді. Але в цей раз вийшло спонтанно, ми не були проінформовані», — розповів Козловський.

Юрій Козловсський розповів, що раніше такої проблеми не було, адже таких автомобілів в Україні була невелика кількість. До того ж не всі так нахабно заїжджали на територію Кінбурну.

«Я вважаю, що це проблема номер один на сьогодні… Тому що, у нас не вистачає ні законодавчої бази, ні матеріального ресурсу для того, щоб відразу вирішити цю проблему. Проект організації території не передбачає на сьогодні закриття національного парку, тому що його завданням є організація відпочинку людей. З іншого боку, тут є населені пункти в які люди їдуть і які не входять в межі національного парку. Є таке поняття, як допустима антропогенне навантаження на навколишнє середовище. Щороку ми робимо аналіз щодо дотримання такого навантаження. Але по транспорту проблема виникла тільки в останні два роки, тому що раніше відсутність дороги грало позитивну роль в збереженні Кінбурна, так як позашляховиків ще було недостатньо в Україні».

Крім джипів загрожують квадрацикли і інші види транспорту, які шкодять рослинності, ландшафту заповідника. Більше того створює загрозу для життя людей.

«Все це в комплексі створює загрозу знищення такою вразливою території, як коса, тому що у неї дуже рухлива грунт, рослинність дуже вразлива, а коли ще виїжджають на пляжні зони, де люди відпочивають, це створює загрозу здоров’ю людей».

Зважуючи на ту нормативну базу, яка є на сьогодні, і на ті реалії, потрібно вживати додаткових заходів, — розповів Юрій Козловський. Один з таких кроків — обмеження в’їзду на територію парку. Для цього облаштують спеціальні контрольно-пропускні пункти.

«Має бути обмежена можливість проїзду на Кінбурн, в першу чергу через інші ділянки, крім визначених. Тобто, буде визначено один в’їзд, через який весь транспорт буде заїжджати на Кінбурнську косу. Там буде облаштований контрольно-пропускний пункт. Ми його вже облаштовували в минулому році, але він працював періодично».

Доцільно встановити такий пункт на межі між Херсонською і Миколаївською областю, — розповів Юрій Козловський.