Українців з 1 травня переведуть на річний тариф на газ: подробиці

7 апреля, 2021 14 :07

Нацкомісія, що здійснює  регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 7 квітня ухвала постанову щодо затвердження змін до Правил постачання природного газу та Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам. Мова йде про річний контракт, який отримають всі споживачі з 1 травня 2021 року. Постанову НКРЕКП ухвалила сьогодні, 7 квітня.

У НКРЕКП вважають, що ухвалення постанови надасть можливість побутовим споживачам споживати природний газ протягом року за фіксованою ціною, яка буде діяти у період з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.

Згідно з постановою, усі постачальники природного газу, які матимуть намір здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам, будуть зобов’язані у термін до 25 квітня довести до відома побутовим споживачам ціну на природний газ, яка буде діяти протягом року, та опублікувати її на своїх вебсайтах.

Усіх побутових споживачів газу переведуть на річний контракт з 1 травня автоматично. Документи не потрібно подавати. Також газовим компаніям дозволено пропонувати громадянам і місячні тарифи на газ. Для переходу споживач має подати відповідну заявку. Зворотний зв’язок з компанією передбачено у той спосіб, яким споживач звернувся.

Крім того, постачальники природного газу матимуть можливість пропонувати інші пропозиції для споживання побутовим споживачам, що підвищить можливості для розвитку конкуренції на роздрібному ринку природного газу. Регулятор дозволив газопостачальним компаніям самостійно ухвалювати рішення про те, чи дозволити споживачеві знову повернутися на річний контракт після переходу на місячну ціну.

Також постачальник не має права протягом періоду дії базової річної пропозиції (з 01 травня по 30 квітня наступного року) збільшувати ціну природного газу, який постачається в рамках базової річної пропозиції. Але знижувати ціну не заборонено.

Українці також зможуть і надалі змінювати постачальника газу.