У Миколаєві відзначили сьому річницю звільнення міста від сепаратистів

7 апреля, 2021 19 :14

Рівно 7 років тому, 7 квітня 2014 року, миколаївські патріоти розігнали натовп проросійсько налаштованих осіб, котрі намагались захопити будівлю ОДА і збирались оголосити про створення так званої «Миколаївської народної республіки». З нагоди річниці у Миколаєві зібрались учасники тих подій, щоб згадати та відзначити пам’ятну дату.

Про це повідомляє кореспондент видання MyCity.

Всього на мітинг зібрались приблизно  20-25 чоловік. Дехто з присутніх взяв з собою прапор України. Людей не злякала навіть відверто не привітна похмура та вітряна погода.

Зібравшись на місці «Миколаївського Євромайдану» (біля пам’ятника Ольшанцям», — прим. кор.), присутні згадали події 2014 року.

«Усі пам’ятають Миколаїв і що ми тоді зробили, адже на той момент ми відставили усі партійні розбіжності. Ми всі розуміли, що на той момент є одна проблема. Є Слов’янськ, є Краматорськ, є уже відпрацьовані сценарії по захопленню міських та обласних організацій. Міста втрачались, до них приходила війна. І ми прекрасно розуміли, що, якщо ми не об’єднаємось, то також ризикуємо, що завтра тут будуть уже ті самі «зелені чоловічки». Ми показали в той день усій Україні, що потрібно об’єднуватись, забувати про свої інтереси заради великої цілі. Якщо пам’ятаєте, після нас була Одеса, Дніпропетровськ, Харків – швидко по всій Україні підхопили і ця зараза лишилась лише в Донецькій та Луганській області», — розповів учасник подій та миколаївський активіст Олександр Янцен.

Також активісти вважають, що Росія не відмовилась від сценарію «руської весни» та планів по захопленню південних областей України, саме тому жителям нашої країни необхідно об’єднуватись, а не сваритись.