Лише 39% українських водіїв постійно пристібаються паском безпеки, — поліція

8 апреля, 2021 16 :34

Переважна більшість українських водіїв не пристібаються пасками безпеки. Про це у себе на сторінці у Фейсбук розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Згідно з дослідженнями Gradus Research, 48% водіїв зізналися, що пристібаються час від часу, і лише 39% — постійно.

82% пасажирів на передньому сидінні стверджують, що пристібаються, а 52% − роблять це постійно.

Найгірша ситуація із використанням пасків безпеки на задньому сидінні: тільки 26% стверджують, що пристібаються, коли сидять ззаду, і лише 12% − звикли робити це щоразу. 69% батьків пристібають дитину. Але тільки 61% батьків стверджують, що пристібають їх завжди.

З іншого боку, 95% опитуваних погодились з тим, що використовувати паски безпеки важливо, щоб уберегти власне життя у випадку аварії.

«Багато людей не усвідомлюють, що використовувати паски безпеки необхідно всім, хто перебуває в автомобілі, зокрема й пасажирам на задньому сидінні. Адже це місце тільки на перший погляд безпечне», — написав Білошицький.

Довідка: опитування «Сприйняття та використання пасків безпеки водіями та пасажирами» проводила компанія Gradus Research у грудні 2020 року. У ньому взяли участь 1000 респондентів віком 18−50 років у містах Київ, Львів, Маріуполь, Одеса й Харків.