Російські війська стали великим табором недалеко від кордону з Україною – розслідувачі

8 апреля, 2021 15 :21

Група незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) виявила польовий табір російських військ у Воронезькій області – за 150-250 км від українського кордону.

Про це пише «Українська правда» із посиланням на розслідувачів СІТ.

«Пильно вивчивши свідчення прибуття військ у Воронезьку область, ми з’ясували, що вони концентруються в польовому таборі на південь від Воронежа (близько 250 кілометрів їзди від кордону з Харківською та Луганською областями України), а також, можливо, на південь від Острогожська (близько 150 кілометрів від кордону). Значна частина побаченої техніки належить до Центрального військового округу – до Воронежа вона подолала сотні і тисячі кілометрів», — йдеться у матеріалі.

Дослідники вивчили відео в соцмережах і встановили, що військова техніка ЦВО розвантажується на станціях Масловка та Трьохсвятська в районі Воронежа. На відео видно військові танковози, що перевозять важку вогнеметну систему ВОС і бойові машини піхоти, а також стоянку техніки безпосередньо біля станції Масловка.

На інших відео видно колону БМП на танкових транспортерах і колону реактивних систем залпового вогню «Ураган».

Дослідники не змогли однозначно визначити місце розташування самого табору по фото та відео, проте вони припускають, що він розташований на північній частині військового полігону «Погоново» неподалік від Масловки.

У наметовому військовому таборі є польовий госпіталь і польова кухня.

Також повідомляється, що розслідувачі з Bellingcat і команди відеорозслідувань New York Times отримали в розпорядження супутникові знімки табору на полігоні «Погоново» на південь від Воронежа.

Журналіст Крістіан Тріберт з NYT опублікував знімки у високій роздільній здатності, на яких видно сотні одиниць військової техніки у Воронезькій області.

Раніше ця ж група розслідувачів знайшла відео, яке підтверджує, що Росія перекидає до кордонів з Україною військову техніку, при цьому маскуючи її номерні знаки.