Медведчук за рішенням суду має сплатити майже 140 тисяч грн у справі щодо книги про Стуса

9 апреля, 2021 13 :45

Київський апеляційний суд постановив стягнути з народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука майже 140 тисяч гривень, які видавництво Vivat витратило на правову допомогу під час розгляду справи про заборону книжки «Справа Василя Стуса» в апеляційній інстанції. Про це повідомляє «Громадське» з посиланням на адвоката автора книги Вахтанга Кіпіані ㅡ В’ячеслава Якубенка ㅡ та маркетингового директора видавництва Vivat Катерину Аврамчук.

Зокрема Медведчук має виплатити на користь видавництва 139 549 гривень та 18 копійок. Раніше суд також скасував рішення про заборону публікації книги «Справа Василя Стуса» через згадки в ній про Віктора Медведчука.

Адвокат Якубенко зазначає, що тоді судді на 99% задовільнили апеляційну скаргу Вахтанга Кіпіані, й він не очікував, що Медведчук захоче подавати касаційну скаргу. Однак тепер ситуація змінилась.

«Тепер це спір про гроші. Грошима Медведчук не поступиться: подаватиме касаційну скаргу. Show must go on», ㅡ пише В’ячеслав Якубенко.

Нагадаємо, що Дарницький районний суд Києва заборонив розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу Віктора Медведчука. Але апеляційний суд скасував заборону.

У книзі згадується, що чималу роль в трагічній долі дісссідента Василя Стуса зіграв Віктор Медведчук, якого призначили адвокатом.

Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла в друк в травні 2019 року, а вже у вересні Медведчук заявив, що вимагатиме через суд заборонити її поширення. Позивач вважав, що в 9 епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які нібито не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика. Через це Медведчук подав позов на автора книги Вахтанга Кіпіані, видавництва і друкарні і вимагав заборонити видання і розповсюдження книги «будь-яким способом на будь-якій території».