В Миколаєві вшанували пам’ять жертв концтабору «Шталаг-364» на Темводі

9 апреля, 2021 11 :35

У п’ятницю, 9 квітня, миколаївці вшанували пам’ять жертв концтаборів. Біля пам’ятного знаку на місці поховання в’язнів концтабору «Шталаг-364» на Темводі представники влади поклали квіти та хвилиною мовчання згадали всіх жертв цієї трагедії, — інформує кореспондент MyCity.

Як відомо, на території заводського селища Темвод, назва якого закріпилася за назвою місцевості в Миколаєві недалеко від Суднобудівного заводу, в період окупації діяв табір для радянських військовополонених «Шталаг-364», в якому були і мирні жителі. Згідно з німецькими даними, він існував з квітня 1942 р до листопада 1943 г.

Його першими в’язнями стали бійці і командири 18-ї та 9-ї армій Південного фронту, які потрапили в полон в районі с. Грейгове в серпні 1941 року.

«Шталаг-364» був в числі найбільших регіональних таборів на півдні України. Комплекс споруд цього табору складався з 26-ти двоповерхових бараків з розрахунку на сімдесят тисяч полонених. Жертвами табору стали більше 30 тисяч чоловік: військовополонені, жителі Миколаєва і області.

Нагадаємо, що в Миколаєві на місці Темводу хочуть створити меморіальний парк. 

До «Воріт смерті», через які в’язнів вели на розстріл, планують проводити екскурсії.