Марсохід зафіксував температуру до -83°C на Червоній планеті

11 апреля, 2021 21 :05

Марсохід «Наполегливість» передав на Землю дані про погоду на Червоній планеті у кратері Джезеро. Погодні умови ровер фіксує за допомогою спеціальної системи моніторингу (MEDA). Про це передає «Громадське» з посиланням на NASA.

Система для моніторингу має набір датчиків, які фіксують рівень пилу, швидкість і напрям вітру, тиск, відносну вологість, температуру повітря, температуру ґрунту та випромінювання. MEDA фіксує дані щогодини вдень і вночі. Після запису інформації система переходить у режим сну, попри те, чим зайнятий марсохід.

Вперше система увімкнулась на пів години 19 лютого — приблизно через день після того, як «Наполегливість» опинилась на Марсі. Тоді температура повітря була -20°C, проте через пів години впала до -25,6°C.

Датчик вимірювання пилу показав, що у кратері Джезеро чистіша атмосфера, ніж у кратері Гейл, розташованому за 3700 км від нього. Про рівень пилу у кратері Гейл повідомляв інший марсохід — «Допитливість».

Тиск на планеті становив 718 Паскалів, нормальним атмосферним тиском для Землі є 101 325 Паскалів.

3 і 4 квітня система для моніторингу зафіксувала найвищу температуру — мінус 22°C та найнижчу — мінус 83°C. Пориви вітру досягали 10 м/с.